Jdi na obsah Jdi na menu
 

UBU 2007

9. 2. 2009

V době míru a v době, kdy nás náš císař dočasně odvelel do zálohy a v době kdy nás náš CENS ještě nepovolal do zbraně, tak se my, vojáci 5. kolony a naši přátelé stále věnujeme vojenskému výcviku. Nebylo tomu jinak ani v letošním  zimním výcvikovém táboře UBU  07.

 Letošní zima nám sice nepřipravila podmínky pro nácvik pohybu vojáka v  těžkých klimatických podmínkách, ale naskytla se nám možnost procvičit si manévrování v pelotonu, čehož jsme také patřičně využili. Účast byla jako vždy vzorná ba dokonce mimořádná, neboť tábor byl ozdoben účastí milých dívek  Evy, Nory a  Oldřišky a dostal na celkové vážnosti účastí našeho velitele Jakuba Samka.

Průběh akce měl klasický program, v pátek příjezd účastníků, ubytování a večer pokec s kamarády co je nového atd. V sobotu dopoledne probíhal výcvik "Školy vojáka " po obědě " Školy pelotonu ". Vojáci  30é, 57é a 18é vytvořili 305718. batalion pro dokonalejší výcvik a lepší  manévrování s provazy. Po náročném výcviku a malém občerstvení následoval oblíbený pochod zvaný UJU (čti užu ) Ubušín - Jimramov - Ubušín. I když nám letos cesta do Jimramova nezapadala sněhem, sama příroda se postarala o jiné překážky  v podobě popadaných stromů po nedávné vichřici. V průběhu tohoto pochodu, jak bylo avizováno v pozvánce, vojáci 5. kolony skládali praktickou zkoušku s přesného dávkování NTS. Jen pro osvěžení paměti, v minulých ročnících UBU, ale i na jiných akcích jsme stále naráželi na problém předávkovaného vojáka díky NTS, proto byl náš výzkum v poslední době zaměřen na tento problém.  

  Obrazek      Na obrázku vojáci lehce konverzují a po malých dávkách si aplikují NTS. To, že jsme poctivě bádali a trénovali zmíněné dávkování právě prokázala zkouška na UBU 07. Vojáci během celé akce včetně pochodu přesně dávkovali  NTS - 1, NTS - 2  i  NTS - 3 a výsledek byl přímo ukázkový, žádný voják i přes nástrahy velkého množství připraveného NTS i přes probíhající oslavu          ( Karel měl narozeniny ) nebyl nikdo předávkován a všichni  tak v náročných podmínkách složili zkoušku na výbornou. Jen malý příklad za všechny – cesta do Jimramova s malou dávkou NTS nám trvala déle, než cesta zpět při ideálním nadávkováním NTS. Obrazek

Díky jasné hlavě, jak ukazuje další obrázek,  jsme sobotní večer mohli využít pro vzdělání, hry a jinou zábavu.Jak je známo, při předávkování je voják úplně vyřazen z jakékoliv činnosti a musí zbytek dne strávit na marodce.

Nedělní silný a studený vítr nám nezabránil, abychom se dopoledne věnovali praktickému procvičování  „ Školy pelotonu“. Po dobrém nedělním obědě naše povozy zamířily zpět do domovských kvartýrů.

Obrazek Po celou akci se o jídlo, pití a teplo v domě staral vrchní kuchař Rennda se svojí družinou. Jako vždy výborně. Pan kapitán Jakub na závěr akce odměnil  každou jednotu knížkou. Celou akci potom zhodnotil na webu Napoleonika, jak jinak než výborně.

Díky všem za tuto supr akci

Vive ľ UBU 08

Vive l'Empereur