Jdi na obsah Jdi na menu
 

Ringoranch 2008

20. 11. 2008

Rokycany – Všenice – KříšeObrazek

Při letošním soustředění na UBU 2008 nás náš kamarád Ringo pozval do Všenic u Rokycan na podzimní secvičnou. Ve Všenicích má postavený nový dům a okolo domu krásné pozemky pro výběh koní, ale také pro výcvik francouzských pěšáků neustále lačnících po výcviku. Výběr termínu padl na  14. - 16. 11. 2008.Tento pozdní termín byl vybrán záměrně, vojáci 5. kolony se přímo těší na to, když si mohou při výcviku utužit a zocelit své zdraví a být tak připraveni věrně sloužit císaři. Soustředění  jsme nazvali  „ RINGORANCH“ s klasickým programem – výcvik a pochod.
 
 Tak jako na jiných soustředěních, tak i na Ringoranchi  vojáci 5. kolony požívali NTS. Tentokrát už to nebylo bádání, ale využití výsledků dlouhodobého a usilovného výzkomu. Akce se zúčastnili nejen vojáci 5. kolony a jejich markytánky, ale jako vždy i jejich kamarádi z jiných jednotek, včetně mladého rekruta 30é, Aleše. 

Průběh akce popisuje náš velitel seržant - major  Rennda takto : 

Ve dnech 14. - 16. 11. 2008, proběhlo soustředění francouzských Obrazekvojsk v lokalitě Všenice. Tábor byl postaven na pozemcích Ringa, který se famózním způsobem zhostil role organizátora (tímto bych si mu dovolil za jeho starost a zabezpečení, které pro nás připravil co nejsrdečněji poděkovat)
           Soustředění mělo za cíl zopakování si školy vojáka, školy pelotonu a působení tirajérů na bitevním poli. ObrazekProcvičení tohoto bylo rozděleno do dvou částí. První část spočívala v procvičení školy vojáka (opakování je přece matka moudrosti) Ve druhé části, která byla spojena s výšlapem po okolí jsme procvičili školu pelotonu a taktiku tirajérů.

ObrazekDíky různým způsobům manévrování nám cesta ubíhala velice rychle a než jsme se nadáli, byla před námi obec Kříše, ve které jsme strategickým manévrováním obsadili místní hostinec, kde pro Obrazeknás byl připraven oběd v podobě hovězího guláše (díky tomu, že neměl hospodskej pivo, museli jsme se spokojit s 10° Gambrinusem). Zpáteční cestou se ve výcviku pokračovalo. Sobotní večer proběhl při degustaci různých vařených nápojů. V neděli dopoledne jsme si projeli palby, zbourali tábor a po vydatném obídku se rozjeli domů. 
      Závěrem bych chtěl poděkovat všem zúčastněným za jejich přístup k výcviku.
Jelikož se akce v podstatě účastnili Ti co jezdí i na zimní výcvikový tábor a napoleonských akcí se účastní pravidelně, je radost s těmito vojáky cvičit..
Akce se účastnili granátníci 18e, voltižéři 30e a 18e, fyzilíři 57e, tamboři 57e a mladé gardy a markytánky 57e. R.

P.S. Ještě jedno důležité poznání se nám na této akci podařilo učinit. Máslo se dá dát téměř do všeho


 

Co k tomu dodat.  Pokud nás Ringo příští rok opět pozve, určitě toho rádi využijí i ti, kteří se letos  Ringoranche  nezúčastnili.

Olda