Jdi na obsah Jdi na menu
 

Napoleonika - pro rekruty

Milý mladý nebo starý a mladě se cítící příteli !

 

 

 

 

Pokud jsi se setkal s vojáky císaře Napoleona na některé naší akci nebo jsi nás viděl třeba v talevizi či o nás četl v novinách a nebo na internetu a nevíš jak udělat první krok k tomu, aby jsi se dozvěděl něco bližšího, tak jednoduše, prostě a nezávazně napiš .

 

 

Vojenský život císařova vojáka je v podstatě kombinací :

 

cestování (v Česku nebo v zahraničí),

trempingu ( pobyt v přírodě, večery u táboráků, nocování ve stanech nebo pod širákem),

posilovny ( pochody, šarvátky a bitvy),

otužování ( voják pochoduje nebo válčí za každého počasí),

zábavy ( posezení u skleničky dobrého moku),

poučení ( seznamování se s historií ),

poznání ( poznáš mnoho nových lidí ),

získávání ( získáš mnoho nových kamarádů a přátel obého pohlaví),

a veškerého blbnutí.

 

Co to znamená dobovost : Dobovostí rozumíme přizpůsobení se podobě vojáka z historického období, které jsme si zvolili, a to jak výzbrojí, výstrojí a hlavně výcvikem a chováním. V praxi to znamená, že používáme kopije tehdejších zbraní, uniforem a výstrojních součástí včetně tehdy používaných materiálů a jsme cvičeni podle tehdejších předpisů. ˇ

 

 

 

 

Co dál ?

 

Pokud se rozhodneš vstoupit do armády císaře Napoleona tak Tě čeká několik základních kroků :

 

1)   kam a na koho se kontaktovat - na těchto stránkách je kontakt a tam Ti vysvětlím tvé možnosti, tj. ke které armádě, ke které zbrani a ke které jednotce se můžeš hlásit. U každé jednotky je nováček vítán a je mu poskytnut začátečnický servis. Většinou Ti půjčí uniformu , zbraň a výstroj a můžeš se zůčastnit tří akcí,aby jsi poznal vojenský život a mohl se teprve potom rozhodnout jestli Tě náš koníček zaujal. Pokud ne, tak Ti nikdo nebude nadávat nebo Ti něco vyčítat a zůstaneme kamarádi dál.

 

2)   uniforma - ještě nedělá vojáka, aby jsi se stal vojákem musíš začít cvičit. K výcviku Ti pro začátek stačí uniforma lehká a celkem levná.

 

 

 

Pokračování ...