Jdi na obsah Jdi na menu
 

Dušičkový pochod 2012

 

 dus.poch.gif

Kamarádky a akamarádi !

Uběhl rok a je tu opět náš Dušičkový pochod. Letos poprvé a doufám, že né naposled, opustíme bojiště u Prace a přesuneme se do Znojma. 

Ubytování a také začátek trasy pochodu je v Konici u Znojma. Sraz účastníků je v pátek 2. listopadu od 17,00 hod.cca do 22,00 hod. nebo v sobotu ráno. Budíček v sobotu bude 7,00. Pro nahlášené účastníky bude připravena sobotní a nedělní snídaně a sobotní  večeře. Sobotní oběd v podobě buřta, špekáčku či klobásku si opečeme na vhodném místě při pochodu z vlasních zásob. Na snídaně bude připravena pomazánka, káva a čaj. Ostatní pití jako je pivo, víno , vlasní kořalka, nealko nebo mléko si každý přinese své.

 

Program : pátek    : místní hospoda

                  sobota  :  pochod + večer posezení a vyprávění veselých  příběhů z natáčení.

 

 

 

Napoleon ve Znojmě 1805

Napoleon ve Znojmě 1809

Mapa pochodu

  

 

        Hlášení vrchního ubytovatele Richarda   :  

Bivakové zázemí na dušičkový pochod domluven. Bivak je v zařízení, kterému se říká Lesanka a používá se k pronájmu na akce podobné oslavám. Je tam tedy vše co člověk potřebuje, když slaví, tj. kuchyňka se sporákem a teplou vodou, WC, lavice a stoly, výčep s náležitostmi, ale bez bečky, kamna na dřevo se dřevem.To vše je za nájem 500,- den za každý další 250,-. (1000,- víkend). Otop do kamen 100,- na den bez omezení množství spáleného dřeva. Přespání v místnosti bez topidla anebo po odklizení lavic u kamen.

         Trasa asi 18.5 km kromě asi 5 km (město a silnice) jsou to polní a lesní cesty vhodné i pro koně, mokrá varianta zatím neexistuje. Sjel bych to ještě na kole nebo pěšky. Po cestě je možné shlédnout 2/3 možných lokalit kolem Znojma z roku 1805 a 1809.

Z dalšího hlášení  : 

Ahoj,  pro všechny účastníky tohoto putování upozorňuji, že se koná 2.-4. 11.Je už domluveno ubytování. Stání pro koně taky.Tak si to poznamenejte ať nevzniká nějaké nedorozumění.Trasa je v přiložené mapce, je to asi 14 km, žlutě počmáraná trasa je asfalt, červeně lesní a polní cesty. Ještě to s Jirkem sjedeme na kolech, ale výrazných změn nebude.

Mějte se R.

Poslední hlášení : Trasu jseme s Jirkou projeli na kole, není třeba změn.